Acasa
  • Acasa
  • Actualitate
  • Eveniment
  • GALA performerilor 2017: Elevii OLIMPICI din Alba şi profesorii lor, PREMIAŢI de Consiliul Judeţean. LISTA

GALA performerilor 2017: Elevii OLIMPICI din Alba şi profesorii lor, PREMIAŢI de Consiliul Judeţean. LISTA

17 decembrie 2017 Actualitate Eveniment


Peste 400 de elevi şi profesori sunt premiaţi, duminică, la a VII-a ediţie a evenimentului „Gala performerilor”, de către Consiliul Judeţean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Alba.

Performanţa în educaţie este răsplătită de autorităţile judeţene prin distincții și premii, fiins astfel recunoscute şi evidenţiate rezultateleobținute de elevii și cadrele didactice de la unitățile școlare din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare (etapa judeţeană, naţională şi internaţională), desfășurate în anul școlar 2016-2017.

Sunt premiaţi, în total, 267 elevi şi 194 cadre didactice. Valoarea totală a premiilor acordate din bugetul Consiliului Judeţean Alba este de 87.100 lei.

Evenimentul se desfăşoară la sala de evenimente Mercur Styl din Alba Iulia.

ELEVII şi PROFESORII PREMIAŢI

Elev / Unitatea de Învățământ / Rezultat Obtinut / Olimpiada / Profesor

Popescu Ştefan Sebastian – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cetean Emil / Pintea Eva / Duşa Simona

Hancheş Otilia – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cetean Emil / Furdui Amalia

Narița Rafael Ioan – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Bistraie Adela

Lazăr Camelia – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Informatică – Berindeie Nicolae – Virgil / Berindeie Elena

Gavril Andreea – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Selyem Alexandru

Haneş Anca – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Judeteana + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Bodea Roxana

Furdui George – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Judeteana + Medalie de Argint/Mențiune – Olimpiada de Informatică – Berindeie Elena

Szőcs Noémi – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

Kónya Csenge – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

Leopold Beáta – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Katalin

Molnár Júlia Mónika – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

Kónya Virág – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Kovács Kinga

Csegezi Katalin – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

Basa Laura – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Premiul Special – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

Kürti Gergő – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

Gudor Noémi – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

Kürti Márk – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul Special Pt Minoritati – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic şi Unitarian – Lázár Emőke

Kolumbán Pál – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Premiul Special Pt Minorități – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó;

Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

Oargă Rareș – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Logică – Oargă Serafina

Banu Ioana – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Băcilă Nicolae

Băluţiu Iulia Alessia – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Munteanu Anca

Şandru Damaris – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

Bica Maria – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

Socol Dragoş – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Băruță Rodica; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Onac Iulia

Filimon Robert Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Milea Anna

Gherman Sebastian – Emanuel – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Pașca Adriana

Bîrluţiu Claudiu Andrei – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Naţională Interdisciplinară „ȘtIInțele Pământului” – Sicoe Pamfil / Băruță Rodica / Milea Anna / Arăboaei Marcel

Neamțu Claudiu – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Informatică – Palcu Carmen

Groza Daniela – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Tehnologia Informației – Mureșan Laura

Marc Rareş Eugen – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Zisu Mihaela

Atanasiu Dora Laura – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Gligor Liliana / Goția Ioana

Volonciu Diana Simona – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Zisu Mihaela

Dolgae Otilia – Roxana – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Crişan Alina / Rusu Sofica

Oltean Teodora Nicoleta – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Busuioc Carmen

Bel Luana Andrada – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III, Medalie de Aur Acordată de SRF – Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Marian Anca Cătălina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Performanță – Cerbu Mioara; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe pentru Juniori – Jude Laurențiu / Sicoe Pamfil / Milea Anna

Toader Ioan Tudor – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune de Onoare Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Sicoe Pamfil

Dănilă Alexandru – Florin – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune M.E.N. – Olimpiada de Limba Engleză – Goția Ioana

Oargă Vanessa – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Rodica

Ţoc Marius – Nicolae – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Rodica

Ghișa Ștefania – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

Suciu Florina – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

Dinu Răzvan – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Arăboaei Marcel

Suciu Alin – Florin – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Medalia de Aur (Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Mureșan Laura

Drăguș Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III + Medalia de Aur(Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Humeniuc Ramona

Zaharescu Ana – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Performanță – Secară Alina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Neogreacă (pregatit individual)

Ioica Natalia – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Educaţie Civică – Prihoi Lucreția

Mărginean Nicola – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Educaţie Civică – Prihoi Lucreția

Gizdavu Daria Antonia – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Marian Anca Cătălina

Boitor Diana – Elena – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

Avram Bianca – Veronica – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

Megieșean Sergiu – Florentin – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

Aldea Teodora – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Suciu Andreea

Munteanu Antonia Maria – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Hetak Adrian

Voina Andreea Elena – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Mențiune – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Comșa Ana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Comșa Ana

Isăilă Gabriela Veronica – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Latină – Zaharia Adriana

Moldoveanu Dan – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Medalia de Bronz(Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Ghiță Romanța

Marariu Carmen – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Dumitraș Dan

Puțan Silviu Dan – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

Sandu Mihai Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

Dăian Petre Mihai – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

Petraș Kevin – Andrei – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Mihu Anca

Lorintz Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Todor Petru

Tomoioagă Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Liliana Lorintz

Dogar Darius – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

Daichendt Sara – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Andreea

Popescu Melania – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

Dreghiciu Anamaria – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

Sita Denisa – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

Brădilă Sarah – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

Cătă Luiza – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Amariţei Andreea

Talpaș Daniel Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Talpaș David – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Cubu Clara – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Sorohan Adina

Radu Denisa Nicoleta – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Latină – Dobromir Mihaela

Dobra Nicolae Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Bîrsan Ioan; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Nicolae Moga

Roncea Călina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Premiul I – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Andreea

Schiau Alina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Premiul II + Mentiune MEN – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

Mucenicu Amina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Premiul III – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

Tărîță Victor – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Bulbucan Mioara

Vilichi George – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Ștef Vasile

Irimie Iunia – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Bulbucan Mioara

Moldovan Claudiu – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Ștef Vasile

Ilașcă Patricia – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Bocăniciu Andreea Maria – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Psihologie – Caizer Daniela

Pavel Anca Diana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Costan Zamfira

Bâlc Horea – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Rusu Ionaș

Moldovan Bianca Alexandra – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

Dancea Ioana Diana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

Olar Cristina Gabriela – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

Iura Lucia – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Exercițiu – Galea Gabriela

Morar Paul Mihai – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Mențiune Specială M.E.N. – Olimpiada de Chimie – Fulea Sorina Diana

Şuteu Luz Maria Milagros – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

Muntean Eden Natan – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz – Olimpiada de Informatică – Groza Septimiu Sorin

Muntean Filip – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz – Olimpiada de Matematică – Vîntu Iulian

Fundeanu Raluca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Economie – Dura Simina

Costea Mircea – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Filozofie – Dura Simina

Oprea Gabriel – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Filipescu Dorina

Oprişa Mihai – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Tehnologia Informației – Marian Luminiţa

Sava Iza Miruna – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Chiorean Alina

Șerban Raluca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

Câmpean Maria – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina

Balea Bianca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Mureşan Simona

Iorga Bianca Elena – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Roman Carmen

Ion Roberta – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Lupu Lucia

Lungu Laurenţiu Valentin – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu

Maier Alexandra Teodora – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

Rodilă Andrei – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina

Argatu Ioana – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

Bârlean Cristian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Sociologie – Duriga Darius / Dura Simina

Filip Luminiţa – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

Rad Gavrilă – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Menţiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

Tomoioagă Ioana – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Nistor Ioan

Luca Marian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Nistor Ioan

Faur Alexandru – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Nistor Ioan

Filimon Maria – Colegiul Tehnic Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Ienei Csilla / Pistol Nicolae

Dragomir Sebastian – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cîmpean Adela / Zaharie Ion / Turcu Claudia

Gheorghiţă Dan Valentin – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Sas Gheorghe / Lăpăduş Ioan

Chenţi Ioan Marian Adelin – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Achim Ovidiu / Limbăşan Ioan / Sas Gheorghe

Horvath Daniel – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Achim Ovidiu / Limbăşan Ioan / Sas Gheorghe / Anghel Liana

Carnat Alina Ioana – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Jurcan Mihaela

Olar Andrei Darius – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Istorie – Dăescu Nicoleta

Litan Adrian Valeriu – Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Muntean Ioan / Mateş Rodica

Tănas Sergio Paul – Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Muntean Ioan / Mateş Rodica / Ştefanescu Marian

Ghișa Alexandru Cătălin – Colegiul Tehnic „Ion D. Lăzărescu” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Napău Dacia / Micaciu Alexandru

Valacec Ştefania – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Tomuș Doina

Cuc Simuţiu Andrei – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Aries – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Tutuian Luminița

Sav Ionela Nicoleta – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Bar Alin

Cîra Grigorescu Giorgiana – Eliza – Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Pedagogie – Psihologie – Anca Monica

Petaca Ionuț Valentin – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limba Rromani Maternă – Nuța Doru Daniel

Bobăilă Ioana Emilia – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

Nemeti Mădălina Lăcrămioara – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

Popa Mihai – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

Iarnă Gheorghe – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

Aldea Serafim – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Fiţ Anamaria

Anca Daria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

Bălan Niculina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

Bălăucă Natalia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

Bodea Larisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

Bordea Vasilena – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Elena

Buda Naomi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Păcurar Alexandra

Ciugudean Raul – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Alexandra Păcurar

Clamba Darius – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Mărginean Maria / Pârjol Ovidiu

Cozma Alina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

Damian Francisc – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Rodean Cristian

Dăncilă Irina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

Diaconu Alexandra – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

Dima Cristopher – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

Gavrilă Adriana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

Giura Ana Maria Bianca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Tudor Nicolaie / Ispas Nicolae

Gligor Luncan Vladimir – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

Goţa Ilinca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

Graur Andreea – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Mirea Iulian / Udrea Gheorghe

Hada Petronela – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Cârcoană Adela / Pârjol Ovidiu

Henegar Denisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” (Cls.V – XII) – Albescu Nadia Flaviana

Ionaş Timeea – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Dan Avram

Ivan Vasile Septimiu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Dragoman Cosmin

Jidveian Raul – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

Jurj Luciana – Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

Leterna Radu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

Marc Beatriz – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

Maşchin Elisaveta – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Bar Livia

Mânzăleanu Romeo – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

Mihălţan Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

Nariţa Raul George – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

Novăcean Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Dragoş Tudor

Oargă Roxana Oana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Dragoman Cosmin

Opruţa Noemi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

Pascu Ştefana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

Paşca Alexandra Georgiana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Mirea Iulian / Ţibacov Sorina Ileana

Pârgaru Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

Petrean Casian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

Pop Cristian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Mărginean Maria / Pârjol Ovidiu

Popov Carolina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Rusan Roxana / Pârjol Lilia

Roba Cristian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

Romoşan Daria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

Roşu Silviu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

Rus Alina Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Borteş Narcis / Bar Livia

Sas Andrei Sorin – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Pop Elena Maria Cristina / Ispas Nicolae

Scrob Noemi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Elena

Ştef Simona – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

Todea Andrei – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

Todor Lois – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

Tomuşca Ioana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

Torok Andreea Izabela – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Urdea Gheorghe / Bar Livia

Udrea Carina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Cârcoană Adela / Pârjol Ovidiu

Vodă Patricia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Craiu Cătălina / Pârjol Ovidiu

Adam Antonios – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Damian Ema / Dragomir Andrei

Barbu Laurenţiu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

Bărbat Denisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zărnescu Teodora / Burz Gheorghe

Crişan Bogdan – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Albu Gheorghe / Geogean Victor

Dochiţan Hanna – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Moldovan Rodica

Maer Alina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Zărnescu Teodora / Burz Gheorghe

Mancer Antonia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

Măieraş Oana Larisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artelor – Filip Alexandrina / Bar Livia

Săndulache Alexandru – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

Săndulache David Răzvan – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

Şuşman Bianca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Ciobotă Emil

Trif Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Chiciudean Ioan / Pârjol Lilia

Muller Timon Elisei – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

Liță Naomi – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Neagu Ioana

Cheșculescu Maria Elena – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

Răulea Daria – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

Dondea Maniu David – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Bota Violeta

Bena Răzvan – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

Dragomirescu Emma – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

Bebeșelea Tabea – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

Măcinic Anamaria – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Bădescu Lacrima

Colhon Elpida Daniela – Liceul Tehnologic Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Tudorache Cristina

Buș Mihaela Corina – Liceul Tehnologic Silvic Cimpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Tontea Daniel / Oneţ Liliana / Duma Claudia

Nicola Petronela – Liceul Tehnologic Silvic Cimpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Buzgar Carmen / Oneţ Liliana

Moldovan Claudiu – Iulian – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Avram Rodica

Tăuţan Darius – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Gherman Alexandru

Bőjte Ádám – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie  – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

Bálint Barna – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Pr. László István

Ferencz Fülöp – Hunor – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Pr. Farkas László

Hegyeli András – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

Erdély Hunor – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Dimen Erika

Boros Eszter – Boglárka – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Istoria Şi TradiţIIle MinoritățII Maghiare Din România – Kovacs Mihai

Cucuiet Hortenzia – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Istoria Şi Tradiţiile Minorității Maghiare Din România – Kovacs Mihai

Gáll Szabolcs – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

Oltean Carmen – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Rusandu Alexandra

Horvath Mark – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Hausner Maria

Horvath Lukas – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Hausner Maria

Ţaran Iulia Romana – Școala Gimnazială Daia Romana – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Brădilă Laura

Toda Puiuleț Emanuela Coralia – Școala Gimnazială Bistra – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Diniș Adam Cristina

Németh Tünde – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

Éles Izolda – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

Oniga Kriszta – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

Paşca Diana Valentina – Școala Gimnazială Vadu Motilor – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Mirișan Luciana

Hațegan Amalia – Școala Gimnazială Sasciori – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Stănilă Alexandra Andreea – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Șuteu Rebeca – Alina – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Mărginean Miriam – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

Oltean Alexandru Bogdan – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Filimon Ildiko Gabriela

Bota Paula – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Ioan Casandra

Creț Maria Magdalena – Școala Gimnazială „Horea” Horea – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Popa Andra Claudia

Drogoţel Diana – Şcoala Gimnazială „Ioan Mihu” Vinerea – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Teban Laura

Voina Maria – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Belașcu Anca

Cerbu Codruț – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune de Onoare Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Maierescu Mariana Salomia

Comşa Iuliana Maria – Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalt – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Breaz Maria

Opruța George – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Cultură Civică – Boian Daniel

Itu Tudor – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Cultură Civică – Boian Daniel

Bercu Ecaterina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Albu Cristina

Marcu Mihai – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Țurcaș Angela

Teglaș Roxana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Bandici Emanuela Liliana

Oltean Darius – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Antrenament „+/ – Poezie” – Furdui Mirona / Marinescu Rodica

Levițchi Daria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Antrenament „+/ – Poezie” – Bandici Emanuela / Bojor Anamaria

Tunsoiu Antonia Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Mențiune M.E.N./Medalie de Argint Acordată de Societatea Română de Fizică – Olimpiada de Fizică – Constantin Adriana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Bojor Ana – Maria

Popa Florin Alexandru – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Biologie – Țăran Ileana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Constantin Adriana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Furdui Mirona

Bandici Dan – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Albu Cristina

Oarga Andreea – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Ighiu – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Oniţă Viorica

Onețiu Diana – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – Menţiune I.S.J. Suceava – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Petrovan Elena Anamaria

Ispas Bogdan – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Păiuși Mădălina

Kabai Peter – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – dezső Réka

Edveș Denisa – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Popescu Floreta

Cătăuță Casiana – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Istrate Diana

Fleşeriu Daria – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Muntean Liana

Cibu Ana Iulia – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Șopterean Adriana

Durbacă Sorin – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada de Geografie – Lăncrănjan Floare

Nuța Valentina Ioana – Școala Primară Gura Roşiei Rosia Montana – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Rromani Maternă – Bătrîna Rodica

Grapa Ioachim – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Opriș Monica

Noja Maria – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Opriș Monica

Indreiu Sebastian – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (SeminarII Şi Licee Teologice Ortodoxe) – Pintea Eugen

Adam Paul Antonel – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (SeminarII Şi Licee Teologice Ortodoxe) – Bolea Nicolae

Răsmeriță Nicolae – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Greaca Veche – Rîșteiu Angela

Haidău Darius – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Premiul III – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Greaca Veche – Rîșteiu Angela

Cămară Daniel – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Botezan Florin

LISTA PROFESORILOR PREMIAŢI de CJ şi IŞJ Alba

Achim Ovidiu

Albescu Nadia Flaviana

Albu Cristina

Albu Gheorghe

Anca Monica

Anghel Liana

Arăboaei Marcel

Avram Rodica

Bandici Emanuela Liliana

Bar Alin

Bar Livia

Băcilă Nicolae

Badescu Oana

Bădescu Lacrima

Băruță Rodica

Bătrîna Rodica

Bodea Roxana

Boian Daniel

Botezan Florin

Berindeie Elena

Berindeie Nicolae-Virgil

Belașcu Anca

Beşliu Elena

Beşliu Radu

Bistraie Adela

Bîrsan Ioan

Bojor Anamaria

Bolea Nicolae

Borteş Narcis

Bota Violeta

Brădilă Laura

Breaz Maria

Bubău Berta

Bulbucan Mioara

Burz Gheorghe

Busuioc Carmen

Buzgar Carmen

Caizer Daniela

Cârcoană Adela

Cetean Emil

Cerbu Mioara

Chiciudean Ioan

Chiorean Alina

Ciobotă Emil

Cîmpean Adela

Comșa Ana

Constantin Adriana

Costan Zamfira

Craiu Cătălina

Crişan Alina

Damian Ema

Dan Avram

Dăescu Nicoleta

Dezső Réka

Dimen Erika

Diniș Adam Cristina

Dobromir Mihaela

Dragoman Cosmin

Dragomir Andrei

Duma Claudia

Dumitraș Dan

Dura Simina

Duriga Darius

Duşa Simona

Farkas László

Filimon Ildiko Gabriela

Filip Alexandrina

Filipescu Dorina

Fiţ Anamaria

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Fulea Sorina Diana

Furdui Amalia

Furdui Mirona

Gál László

Galea Gabriela

Geogean Victor

Gherman Alexandru

Ghiță Ioan

Ghiță Romanța

Gligor Liliana

Goția Ioana

Groza Septimiu Sorin

Han Simona

Hausner Maria

Hetak Adrian

Humeniuc Ramona

Ienei Csilla

Ioan Casandra

Ispas Nicolae

Istrate Diana

Jude Laurențiu

Jurcan Mihaela

Kovács Kinga

Kovacs Mihai

László István

Lázár Emőke

Lăncrănjan Floare

Lăncrăjan Tatiana

Lăpăduş Ioan

Limbăşan Ioan

Lőrincz Ildikó

Lorintz Liliana

Lungu Mariana

Lupu Lucia

Maierescu Mariana Salomia

Marian Anca Cătălina

Marian Luminiţa

Marinescu Rodica

Mateş Rodica

Mărginean Maria

Micaciu Alexandru

Milea Anna

Mihu Anca

Mircea Cosmina

Mirea Iulian

Mirișan Luciana

Moga Nicolae

Modoeanu Lucia

Mucenicu Adina

Mucsi Andreea

Muntean Alina

Muntean Ioan

Muntean Liana

Munteanu Anca

Mureșan Laura

Mureşan Simona

Napău Dacia

Neagu Ioana

Nistor Ioan

Nuța Doru Daniel

Oargă Serafina

Obreja Adriana

Olteanu Rodica

Onac Iulia

Oneţ Liliana

Oniţă Viorica

Opriș Monica

Palcu Carmen

Pașca Adriana

Păcurar Alexandra

Păiuși Mădălina

Pârjol Lilia

Pârjol Ovidiu

Petrovan Elena Anamaria

Pintea Eva

Pintea Eugen

Pistol Nicolae

Pop Elena Maria Cristina

Popa Andra Claudia

Popa Dina

Popescu Floreta

Prihoi Lucreția

Răulea Delia

Rîșteiu Angela

Rodean Cristian

Rotche Andreea

Roman Carmen

Rusan Roxana

Rusandu Alexandra

Rusu Ionaș

Rusu Sofica

Sas Gheorghe

Săndulache Sergiu

Secară Alina

Selyem Alexandru

Sicoe Pamfil

Simion Cecilia

Sorohan Adina

Suciu Andreea

Suciu Roxana

Șopterean Adriana

Ștef Vasile

Ştefănescu Marian

Teban Laura

Todor Petru

Tomuș Doina

Tontea Daniel

Tudor Nicolaie

Tudor Dragoş

Tudorache Cristina

Turcu Claudia

Tutuian Luminița

Țăran Ileana

Ţibacov Sorina Ileana

Țurcaș Angela

Udrea Gheorghe

Vîntu Iulian

Vrânceanu Rita

Zaharia Adriana

Zaharie Ion

Zărnescu Teodora

Zelenskaia Vera

Zisu Mihaela

 

• sursa: www.alba24.ro

Commentarii


, , , , , , , , , , , , , , , ,

Distribuie