Acasa
  • Acasa
  • Actualitate
  • FOTO: Gala Performerilor, la Aiud. Peste 20 de elevi olimpici, alături de profesori, premiaţi de Primărie

FOTO: Gala Performerilor, la Aiud. Peste 20 de elevi olimpici, alături de profesori, premiaţi de Primărie

8 decembrie 2017 Actualitate


Peste 20 de elevi care au obţinut rezultate la olimpiadele şcolare şi profesorii lor au fost premiaţi, joi, de Primăria Aiud, la “Gala performerilor”. Evenimentul s-a desfăşurat joi, în sala Ion I.C. Brătianu.

Elevii aiudeni care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții, precum și profesorii îndrumători ai acestora au fost recompensați cu premii și diplome de excelență, în semn de recunoaștere a meritelor și a efortului depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități, transmit reprezentanţii primăriei.

Elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene:

Eden Natan Muntean, profesor îndrumător Sorin Septimiu Groza, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I

Filip Munteanu, profesor îndrumător Iulian Vîntu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Horea Bâlc, profesor îndrumător Ionaș Rusu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I

Lucia Maria Iura, profesor îndrumător Gabriela Anamaria Gâlea, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura RomânăLingvistică – premiul I

Anca Pavel, profesor îndrumător Zamfira Costan, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I

Paul Mihai Morar, profesor îndrumător Sorina Diana Fulea, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Chimie – mențiune specială, Olimpiada Județeană de Chimie – premiul I

Andreea Maria Bocăniciu, profesor îndrumător Daniela Caizer, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Psihologie – premiul I;

Ioana Diana Dancea, Cristina Gabriela Olar, Bianca Alexandra Moldovan, profesor îndrumător Daniela Caizer, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Argumentare, Dezbatere și Gândire Critică ”Tinerii Dezbat” – premiul I;

Luz Maria Milogros Șuteu, pregătire independentă, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Limba Spaniolă – premiul II și Olimpiada Județeană de Limba Spaniolă – premiul I;

Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;

Kolumban Pál, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I și Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiu special, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I, profesor îndrumător Lázár Emőke

Leopold Beata, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Molnar Julia Monika, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Konya Virág, profesor îndrumător Kovács Kinga, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I

Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară – premiu special

Kürti Gergő, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul III și premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Kürti Márk, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Gudor Noémi, profesor Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – mențiune și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I

Maria Adriana Filimon, profesori îndrumători Ienei Csilla și Nicolae Pistol, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiu de participare și Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I

Alexandru Oltean, profesor îndrumător Ildiko Filimon, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I

Paula Bota, profesor îndrumător Casandra Ioan, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I

Bogdan Ispas, profesor îndrumător Mădălina Păiuși, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană Tehnologică – premiul I

Macavei Sonia, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Botezan Raul, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I

Rareș Popa, profesor îndrumător Anișoara Petruț, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I.

sursa foto: Facebook (Primăria Municipiului Aiud)

































• sursa: www.alba24.ro

Commentarii


, , , , , , , , , , ,

Distribuie

Lasa un răspuns

Adresa de email nu va fi publicată.Câmpurile obligatorii sunt marcate cu %s.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.