Acasa
  • Acasa
  • Actualitate
  • LIVE VIDEO: Olimpicii 2017 și profesorii coordonatori, premiaţi de Primăria Alba Iulia. LISTA elevilor care au obținut performanțe notabile la olimpiadele naţionale

LIVE VIDEO: Olimpicii 2017 și profesorii coordonatori, premiaţi de Primăria Alba Iulia. LISTA elevilor care au obținut performanțe notabile la olimpiadele naţionale

2 iunie 2017 Actualitate








18871635_1487597251261870_1799865027_nPeste 50 de elevi din Alba Iulia care au obţinut premii la olimpiadele şcolare din acest an, dar şi profesorii care i-au îndrumat au fost premiaţi, vineri, în prima zi de Alba Fest, de către Primărie, în semn de apreciere şi recunoaştere a performanţei lor.

Elevii şi profesorii au primit diplome înmânate de primarul Mircea Hava, la Gala Premiilor preuniversitare, eveniment ce a avut loc vineri, de la ora 11.30, la Muzeul Principia din Piața Cetății, în Alba Iulia.

Vezi şi OLIMPICII de ALBA 2017: Elevii din judeţ care au câştigat medalii, premii şi menţiuni la olimpiadele naţionale din acest an. LISTA

Evenimentul a fost inclus în programul Alba Fest 2017.

Vezi ALBA FEST 2017, PROGRAM complet. Show total la Alba Iulia, cu artişti români de top, spectacol de artificii şi animaţie stradală

 

OLIMPICII de ALBA 2017 – LISTA elevilor şi profesorilor premiaţi de Primăria Alba Iulia

Elev / Clasa / Unitate de învăţământ / Olimpiada / Premiul

Dan Bandici – clasa a VII-a – Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Alba Iulia – Olimpiada de Religie (Cultul ortodox) – Premiul I

Horvath Lukas – clasa X – Liceul Teoretic “Sfântul Iosif” Alba Iulia – Olimpiada de Limba Germană – Premiul I

Bianca Şuşman – clasa X – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Premiul I

Hanna Dochiţan – clasa XI – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Limba Italiană – Premiul I

Denisa Bărbat – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Premiul I

Antonia Mancer – clasa V – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Interpretare Instrumentală – Premiul II

Marius-Nicolae Ţoc – clasa XII  – Colegiul Naţional „Horea Cloşca şi Crişan” Alba Iulia (profesor Olteanu Rodica) – Olimpiada de Limba Italiană – Premiul II

Laurențiu Barbu – clasa VII – Liceul de Arte “Regina Maria”  – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Premiul II

Oana Vențel – clasa IX – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Cultură şi Civilizație în România – Premiul II

Sorin Ionuț Avram – clasa X – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Cultură şi Civilizație în România – Premiul II

Alexandru Faur – clasa X – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Religie – Cultul Alianţa Evanghelică – Premiul II

Ioana Tomoiagă – clasa X – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul”- Olimpiada de Religie – Cultul Greco-Catolic – Premiul II

Raul Sebastian Traica – clasa XI – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Cultură şi Civilizație în România – Premiul II

David Răzvan Săndulache – clasa IV – Liceul de Arte “Regina Maria”  – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Premiul III

Luana Bel – clasa IX – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba – Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Premiul III, Medalie de Aur acordată de Societatea Română de Fizică, Calificare Lot Lărgit, Juniori

Darius Haidău – clasa IX – Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia (profesor Angela Rîșteiu) – Olimpiada de Limbi Clasice – Limba Greacă Veche – Premiul III

Ovidiu Drăgoi – clasa XI – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan”- Concursul de Matematică „Adolf Haimovici” – Premiul III şi Medalia de Argint (Mențiune Specială M.E.N.)

Alexandru Drăguș – clasa XI – Colegiul Național “Horea, Cloșca şi Crișan” – Olimpiada de Tehnologia Informației – Premiul III + Medalia de Aur (Mențiune Specială M.E.N.)

Gáll Szabolcs – clasa XI – Liceul Teologic Romano-Catolic ,,Gróf Majláth Gusztáv Károly” – Olimpiada de Religie – Cultul Romano-Catolic de Limbă Maghiară – Premiul III

Oana Larisa Măieraş – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artelor – Premiul III

Vanessa Oargă – clasa XII – Colegiul Naţional „Horea Cloşca şi Crişan” Alba Iulia– Olimpiada de Limba Italiană – Premiul III

Florin Alexandru Popa – clasa VII – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Alba Iulia (profesor Ileana Țăran) – Olimpiada de Biologie – Mențiune

Sorin Durbacă – clasa VIII – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”- Olimpiada de Geografie – Mențiune

Andrei Darius Olar – clasa VIII – Colegiul Tehnic „Apulum” – Olimpiada de Istorie – Menţiune

Luminița Filip – clasa IX – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Religie – Cultul Ortodox – Menţiune

Ștefania Ghișa – clasa IX – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” – Olimpiada de Istorie – Menţiune

Alin Florin Suciu – clasa X – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” – Olimpiada de Tehnologia Informației – Menţiune + Medalia de Aur (Mențiune Specială M.E.N.)

Marian Luca – clasa XI – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Religie – Cultul Greco-Catolic – Menţiune

Florina Suciu – clasa XI – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” – Olimpiada de Istorie – Menţiune

Cristian Bîrlean – clasa XII – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Socio Umane/Sociologie – – Menţiune

Bogdan Crişan – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia– Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Menţiune

Răzvan Dinu – clasa XII – Colegiul Național “Horea, Cloșca şi Crișan” – Olimpiada de Geografie – Menţiune

Alina Maer – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Menţiune

Gavrilă Rad – clasa XII – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Religie – Cultul Ortodox – Menţiune

Antonia Emilia Tunsoiu – clasa VI – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Alba Iulia – Olimpiada de Fizică – Mențiune MEN, Medalie de Argint acordată de Societatea Română de Fizică

Iulian Andrei Șteau – clasa X – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” – Concursul de Chimie „Petru Poni” – Mențiune MEN

Laurenţiu Valentin Lungu – clasa XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (profesor Rodica Olteanu) – Olimpiada de Limba Italiană – Menţiune MEN

Alexandra Teodora Maier – clasa XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (profesor Lucia Modoeanu) – Olimpiada de Limba Spaniolă – Menţiune MEN

Alexandru-Florin Dănilă – clasa XII – Colegiul Naţional „Horea Cloşca şi Crişan” Alba Iulia (profesor Ioana Goția) – Olimpiada de Limba Engleză – Menţiune MEN

Bianca Elena Iorga – clasa IX – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Limba Franceză – Menţiune IŞJ Suceava

Roberta Ion – clasa XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Olimpiada de Limba Franceză – Menţiune IŞJ Suceava

Codruț Cerbu – clasa VI – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (profesor Mariana Salomia Maierescu) – Olimpiada de Fizică – Mențiune de Onoare acordată de Societatea Română de Fizică

Ioan Tudor Toader – clasa X – Colegiul Național „Horea Cloșca şi Crișan” Alba Iulia (profesor Sicoe Pamfil) – Olimpiada de Fizică – Mențiune de Onoare acordată de Societatea Română de Fizică

Boros Eszter-Boglárka – clasa VI – Liceul Teologic Romano-Catolic “róf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia (profesor Kovacs Mihaly) – Olimpada de Istoria şi Tradițiile Minorității Maghiare – Premiul Special al Consiliului Județean Harghita

Hortenzia Cucuieţ – clasa VI – Liceul Teologic Romano-Catolic “Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia (profesor Kovacs Mihaly) – Olimpada de Istoria şi Tradițiile Minorității Maghiare – Premiul Special al Consiliului Județean Harghita

Diana Maria Indrei – clasa VIII – Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu”  – Concurs De Lectură Și Interptetare Transcurriculară  „Ionel Teodoreanu” – Premiul Special

Nicolae Răsmeriță – clasa IX – Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Simion Ștefan”Alba Iulia (profespr Angela Rîşteiu) – Olimpiada de Limbi Clasice – Limba Greacă Veche – Premiu Special

Alexandru Săndulache – clasa IX – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia (profesor Mariana Lungu) – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Premiul Special

Andrei Rodilă – clasa X – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (profesor Cosmina Mircea) – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Premiu Special

Antonios Adam – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia (profesor Ema Damian) – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Premiul Special

Ioana Argatu – clasa XII – Colegiul Naţional Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia (profesor Cosmina Mircea) – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Premiu Special

Alexia Trif – clasa XII – Liceul de Arte “Regina Maria” Alba Iulia (profesor Ioan Chiciudean) – Olimpiada de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice – Premiul Special

Profesori coordonatori:

Marian Anca Cătălina-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Astronomie Și Astrofizică

Sicoe Pamfil-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Fizică

Goția Ioana-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Limba Engleză

Rotche Andreea-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Istorie

Arăboaei Marcel-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Geografie

Mureșan  Laura-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Tehnologia Informației

Humeniuc  Ramona-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Olimpiada De Tehnologia Informației

Sandu  Cornel-Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan”-Concursul De Matematică „Adolf Haimovici”

Olteanu Rodica-Liceul De Arte „Regina Maria”

Colegiul Naţional Militar  „Mihai Viteazul”

Colegiul Naţional  „Horea, Cloşca Şi Crişan”-Olimpiada De Limba Italiană

Maierescu Mariana Salomia-Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”-Olimpiada De Fizică

Constantin Adriana-Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu”-Olimpiada De Fizică

Ileana Țăran-Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu”-Olimpiada De Biologie

Bandici Emanuela-Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”-Concurs De Lectură Și Interptetare Transcurriculară  „Ionel Teodoreanu”

Albu Cristina-Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu”-Olimpiada De Religie – Cultul Ortodox

Roman Carmen-Colegiul Naţional Militar  „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Limba Franceză

Lupu Lucia-Colegiul Naţional Militar  „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Limba Franceză

Modoeanu Lucia-Colegiul Naţional Militar  „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Limba Spaniolă

Mircea Cosmina-Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Limba Și Literatura Română

Dura Simina-Colegiul Național Militar  „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Socio Umane/Sociologie

Cultură Și Civilizație În România

Nistor Ioan-Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul”-Olimpiada De Religie – Cultul Ortodox

Anca Dan-Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul”-Cultură Și Civilizație În România

Hausner Margareta-Liceul Teoretic  „Sfântul Iosif”-Olimpiada De Limba Germană

Rîșteiu Angela-Seminarul Teologic Ortodox  ,,Sf. Simion Ștefan”-Olimpiada De Limbi Clasice – Limba Greacă Veche

Kovacs Mihaly-Liceul Teologic Romano-Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly”-Olimpada De Istoria Și Tradițiile Minorității Maghiare

Gál László-Liceul Teologic Romano – Catolic ,,Gróf Majláth Gusztáv Károly”-Olimpiada De Religie – Cultul Romano-Catolic De Limbă Maghiară

Mariana Lungu-Liceul De Arte  „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală Cls. Iii-Viii

Andrei Dragomir-Liceul De Arte  „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală Cls. Iii-Viii

Beşliu Radu-Liceul De Arte  „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală Cls. Iii-Viii

Ovidiu Pârjol-Liceul De Arte  „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală Cls. Iii-Viii

Emil Ciobotă-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Ema Damian-Liceul De Arte  „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Teodora Zărnescu-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Gheorghe Burz-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Gheorghe Albu-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Victor Geogian-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Ioan Chiciudean-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Lilia Pârjol-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada De Interpretare Instrumentală, Vocală Şi Studii Teoretice, Cls. Ix-Xii

Filip Alexandrina-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada Națională De Arte Vizuale, Arhitectura Și Istoria Artelor

Bar Livia-Liceul De Arte „Regina Maria”-Olimpiada Națională De Arte Vizuale, Arhitectura Și Istoria Artelor

Dăescu Nicoleta-Colegiul Tehnic „Apulum”-Olimpiada De Istorie

Lăncrănjan Floare-Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”-Olimpiada De Geografie

Ban Stela-Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian”-Concursul De Chimie „Petru Poni”

În actualizare

URL scurt: http://alba24.ro/?p=573057



Ai un pont, o secvenţă filmată sau o poză ce ar putea fi interesantă și pentru alții? Trimite-o folosind formularul de pe Ştirea ta pe Alba24!







• sursa: www.alba24.ro

Commentarii


, , , , , , , , , , ,

Distribuie

Lasa un răspuns

Adresa de email nu va fi publicată.Câmpurile obligatorii sunt marcate cu %s.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.